• Çağrı Merkezi: 0216 495 00 58
  • E-Posta: info@aetatak.com
  • E-KATALOG

Mekanik Tesisat

AET ATAK İNŞAAT ELEKTRİK TAAHÜT tüm mekanik tesisat sistemlerinin birinci kalite malzeme ve usta işçilik ile standartlara uygun olarak anahtar teslim uygulamasını yapmaktadır.

AET ATAK olarak, müessese, şirket, iş yeri ve evsel ısıtma soğutma sistemleri, yangın sistemleri, havalandırma ve öteki tesisat uygulamalarını yüksek kalite ve güvenle yapmaktadır.

Uzmanlığı ile hayata geçirdiği projeler ile kalitesini ispatlayan firmamız ihtiyacınız olan keşif, projelendirme, ve tesisat uygulamalarında size bir telefon kadar yakındır.

Mekanik tesisat inşaat işlerinde yaşam standartlarını ve konforu arttırmaya yönelik yapılan ve yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünüdür. Makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren mühendislik dalıdır.

Bunu insanlardaki atardamar sistemine benzetebiliriz. Vücudumuzu kaplayan derimizi binanın dış cephesine, kemiklerimizi de binanın kolon ve kirişlerine benzetirsek; vücudumuzda dolaşan ve bir sistem oluşturan damarlara da mekanik döşem diyebiliriz.

Mekanik Tesisatı Hizmetleri ve Yaşanabilir Yapılar
Mekanik döşem tasarım hizmetlerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
– Isıtma Tesisatı
– Sıhhi Tesisatı
– Yangın Tesisatı
– Klima Tesisatı
– Havalandırma Tesisatı
– Güneş Enerjisi Tesisatı
– Doğalgaz Tesisatı
– Asansör Tesisatı
– tazyiklı Hava tesisatı
– Medikal Gaz tesisatı
– Çamaşırhane ve Mutfak tesisatı
– Buhar, Kondends, Kızgın Su ve Kızgın Yağ Tesisatı
– Havuz tesisatı
– Mekanik Otomasyon
– Fenni Muayene

Yapı ve tesislerin öteki mekanik ve her türlü ısı donanımı ile ilgili plan, proje, fotoğraf, hesap ve ihale dosyasının hazırlanması ve bu tarz şeylerin uygulanması ile ilgili her türlü teknik denetim ve kontrollük hizmetlerinin kanun ve yönetmeliklere, tekniğin ve mesleğin genel ilke ve çıkarlarına uygun olarak uyum ve birlik içinde yapılmasıdır.

Mekanik tesisat projelendirme, müşavirlik yada denetim işi icra eden mühendisler yaşanabilir yapılar için aşağıda belirtilen noktaları sağlayabilmelidir.

– Konforlu şartlar
– Fonksiyonellik
– Güvenilirlik
– Sağlamlık
– Uzun Ömür
– İleri teknolojiye uygunluk
– İlk yatırım için düşük maliyetler
– Uygulama kolaylığı
– Kullanım ve bakım kolaylığı
– Genişleme elverişlik
– Enerji tasarrufu
– Çsafha hassasiyeti
– Teslim edilebilirlik