• Çağrı Merkezi: 0216 495 00 58
  • E-Posta: info@aetatak.com
  • E-KATALOG

Elektrik Tesisat

Bina Elektrik Tesisatı
Güvenli yaşam için oldukca önemli olan bina elektrik döşemı hizmetlerimiz, alanında uzman personeller tarafından gerçekleştirilmektedir. Kullanılacak olan teknolojik cihazların güvenli şekilde çalıştırılabilmesi için lüzumlu olan işlemler içinde yer almaktadır. Giderek gelişen ve her geçen gün daha da farklı avantajlar sağlamakta olan teknoloji, günümüzde farklı cihazların ortaya çıkmasını sağlamakta ve bu cihaz veya sistemler içinde evlerde yer alan lamba, zil yahut tv gibi ürünlerin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamaktadır. İstanbul’un farklı bölgelerinde sunmuş olduğumuz elektrik döşem hizmetleri, binalar için elektrik iç tesisatı olarak da bilinmektedir. Pek çok farklı avantajlar ve kolaylıklar ile sunulan hizmetler için firmamızdan yararlanabilir ve acil gereksinimlı durumlarda bildirişime geçebilirsiniz.

Bina Elektrik Tesisatı Hizmetlerinde Yer Edinen Özellikler
Akla gelebilecek olan her çeşit yapılar için sağlanmakta olan bina elektrik tesisatı hizmetlerimizde, çeşitli fiyat seçenekleri yer almıştır. Gerçekleştirilecek olan hizmet çeşitlerine gore ücretler değişkenlik göstermektedir. Yeni inşa edilmiş olan yapılar için gerçekleştirilecek olan iç elektrik tesisatları için, yapı denetim firması tarafından onaylar alınmakta ve bu özelliklere bakılırsa hizmetler gerçekleştirilmeye başlanmaktadır. Sağlanacak olan tesisatlar için binaların duvarlarına çekilecek kabloların dışarıdan görünmesi engellenmekte ve bu sayede yapıların içinde kötü görünüm olmasının da önüne geçilmektedir. Söz konusu olan döşem hizmetlerimizde elektrik boruları, priz, anahtarlar, akım kabloları, bağlantı elemanları, buat, klemensler, topraklama kabloları ve de elektrik panoları benzer biçimde çeşitleri malzemeler yer verilmiştir.

Bina Elektrik Tesisatı Hizmeti Fiyatları
İşinin ehli personeller tarafınca ve gerekli tüm güvenlik önlemleri alınarak sunmuş olduğumuz bina elektrik döşemı hizmetleri, farklı fiyatlar üzerinden sağlanmaktadır. Binaların yapısı ve de özelliklerine bakılırsa farklılık gösteren fiyatlar, firmamız yardımıyla en uygun ücretler üzerinden sağlanmaktadır. Bina alanlarının içerisinde kullanılan ve bulunması neredeyse zorunlu hale gelen bilgisayar, aydınlatma sistemleri, bulaşık ve çamaşır makineleri, fırınlar ve klima şeklinde çeşitli teknolojik cihazların çalışmasını elde eden hizmetler, kişilerin güvenliğinin korunması açısından da oldukca önem taşımaktadır. Gerekli önlemlerin alındığı ve de elektrikli sistemlerin birey ya da diğer canlılara iletilmemesi için kullanılan döşem hizmetleri, son yıllarda sıkça tercih edilmektedir.

Tesisat donanımı dışarıdan görülmez. Sıva altı döşem yeni meydana getirilen binalarda, binanın bölümleri yapılırken elektrik tesisat işleri kaba sıvadan önce borular atılarak döşenir Sıva Altı döşemı; Sıva altına yapılır.

Sıva bitincede kablolar çekilir. Sıva altı tesisatlarda peşel boru kullanılır.
Sıva Üstü döşemı; Sıva üstüne yapılır. Sıva üstü tesisatta peşel boru kullanıldığı benzer biçimde antigron kablo ve çok azca da bergman boru kullanılır.

Elektrik Tesisatı Şemaları
Bir binaya elektrik alınacaksa binanın yapı planı çıkarılır. Üzerine elektrik tesisat projesi çizilir.

Otomatik Sigorta (Koruma Anahtarları)
Otomatik sigortalar, sigorta atmada buşon değiştirmeyi gerektirmez. Bozulmadığı sürece kullanılan otomatik sigortanın kullanılışı da kolaydır. Diğer adı da koruma anahtarıdır. Sigorta gövdelerine takılan otomatik sigortalar manyetik ve termik tertibatları ile aşırı akımda devreyi açar.
Piyasada elektrik malzemeleri firmaları tarafınca üretilen birçok marka ve çeşitlerde elektrik malzemeleri vardır. Bu malzemelerin, imalatları elektrik döşemı genel teknik şartnamesi çerçevesinde yapılmakta ve üretilen elektrik döşem malzemelerinin tümünün ayrı ayrı işlevi ve kullanıldığı yerler mevcuttur. Elektrik tesisat araç-gereç fiyatları kullanılan malzemeye gore değişim gösterir. Günümüzde artık elektrik malzemeleri online satış yapmakta mümkündür.

Aydınlatma Tesisatı
Aydınlatma gereksiniminin elektrik enerjisinin kullanımına uygun alıcılarla uygulandığı tesisata aydınlatma döşemı denir. Çeşitli yapıda alıcının bulunduğu aydınlatma tesisatlarında floresan ve akkor flamanlı lambalar kullanılmaktadır.

Floresan Lamba Tesisatı
Floresan lamba, güneş ışığına yakın bir aydınlatma sağlar. Floresan lambaların ışıkları fazladır. Uzun ömürlü olurlar. Devrenin üstünde olan balast desteği ile enerji tasarrufu sağlayacak endüktif tesir yaratılır. Floresan lambanın içindeki cıva buharı, balast yardımı ve starterin ilk ateşlemesi ile alternatif gerilimde iletken durumuna geçer ve lambayı yakar. Dehemmiyet üzerinde bulunan kondansatör güç kat sayısını düzeltmek gayesiyle kullanılır.

Merdiven Otomatiği Tesisatı
Kat sayıları çok olan binaların merdiven sahanlığında bulunan lambaların belli sürede yanıp sönmesini merdiven otomatiği tesisleri sağlamaktadır. Katlardaki butonlardan birisine basıldığı süre tüm lambalar yanar. Merdiven otomatiği enerjisini binanın girişindeki elektrik sigortası üzerinden şehir şebekesinden alır. Tesisatta katlarda bir buton ve lamba vardır.

Çağırma Tesisatları Zil Tesisatı
Çıkarılan sesle iletişim sağlanan elektrik dönem tesisatıdır. Zil de kullanılır.

Zil tesisatı
Tesisatta birden çok buton olursa hangi zilin çaldığı anlaşılmaz. Hangi zilin çalmış olduğunı anlamak için devreye buton sayısı kadar numaratör konur. Numaratörün içinde bobin vardır. Bu bobinlerin idaresinde bobin sayısı kadar abone çağırma tesisatı bulunur. Butona basılmış olduğunda numaratör de o abonenin numarası düşer.